Ota yhteyttä

Olemme omistaja-asiakkaidemme luotettu asiantuntija ja kumppani. Tältä sivulta löydät yhteyshenkilömme, joten ota rohkeasti yhteyttä ja kysy lisää!

Yhteyshenkilöt

Myynti ja asiakkuudet

Arja Fodstad
Arja Fodstad
Myyntijohtaja, Infrapalvelut
050 523 2213
arja.fodstad@tiera.fi
Timo Heiniö
Timo Heiniö
Myyntipäällikkö, Infrapalvelut
040 415 4789
timo.heinio@tiera.fi
Jaana Siitari
Jaana Siitari
Asiakkuuspäällikkö, Sote- ja kuntaratkaisut
050 483 9926
jaana.siitari@tiera.fi
Timo Similä
Timo Similä
Myyntipäällikkö, Sote- ja kuntaratkaisut
040 168 6442
timo.simila@tiera.fi
Elina Teerioja
Elina Teerioja
Laatu- ja asiakkuuspäällikkö, Toiminnanohjausratkaisut
040 772 5653
elina.teerioja@tiera.fi

Palvelut ja liiketoiminnot

Tuija Manninen
Tuija Manninen
Liiketoimintapäällikkö, Kuntaratkaisut
044 040 4217
tuija.manninen@tiera.fi
Sari Koljonen
Sari Koljonen
Liiketoimintapäällikkö, Parasta palvelua
040 556 8201
sari.koljonen@tiera.fi
Kati Penttilä-Kokko
Kati Penttilä-Kokko
Liiketoimintapäällikkö, Kotiin tuotavat palvelut
040 689 6088
kati.penttila-kokko@tiera.fi
Jyri Lehtonen
Jyri Lehtonen
Liiketoimintapäällikkö, Infra ulkoistuspalvelut
044 907 2464
jyri.lehtonen@tiera.fi
Timo Holma
Timo Holma
Liiketoimintapäällikkö, Infraratkaisut
044 264 9710
timo.holma@tiera.fi

Johtoryhmä

Jyrki Halttunen
Jyrki Halttunen
Toimitusjohtaja
045 888 7220
jyrki.halttunen@tiera.fi
Sakari Luotonen
Sakari Luotonen
Johtaja, Infrapalvelut
050 584 2174
sakari.luotonen@tiera.fi
Vesa Heinälä
Vesa Heinälä
Johtaja, Toiminnanohjausratkaisut
040 587 4314
vesa.heinala@tiera.fi
Kari Hyvönen
Kari Hyvönen
Johtaja, Sote- ja kuntaratkaisut
040 5291528
kari.hyvonen@tiera.fi
Arto Vainiomäki
Arto Vainiomäki
Talous- ja henkilöstöjohtaja
040 557 4842
arto.vainionmaki@tiera.fi

Viestintä ja HR

Sanna Virtanen
Sanna Virtanen
Viestintäpäällikkö
040 635 7001
sanna.virtanen@tiera.fi
Anu Lamberg
Anu Lamberg
Johdon assistentti
040 136 1730
anu.lamberg@tiera.fi
Jarkko Sanisalo
Jarkko Sanisalo
Henkilöstöpäällikkö
040 674 3467
jarkko.sanisalo@tiera.fi

Kuntien Tiera Oy:n toimipisteet

Helsinki
Tammasaarenkatu 3
00180 Helsinki (HTC Helsinki)

Kuusamo
Keskuskuja 6
93600 Kuusamo

Länsi-Uusimaa
Asemantie 30
03100 Nummela

Mikkeli
Jääkärinkatu 33
50130 Mikkeli

Turku
Tykistökatu 4 A
20520 Turku

Tuen yhteystiedot

Edustore-hankintakanava
tuki.edustore@tiera.fi
Puh. 010 583 5560

Edison-oppimisalusta
tuki.edison@tiera.fi
Puh. 010 281 8008

Liity postituslistallemme