Ota yhteyttä

Olemme omistaja-asiakkaidemme luotettu asiantuntija ja kumppani. Tältä sivulta löydät yhteyshenkilömme, joten ota rohkeasti yhteyttä ja kysy lisää!

Yhteyshenkilöt

Asiakkuudet-yksikkö

Arja Fodstad
Arja Fodstad
Myyntijohtaja, Uusimaa, Kymenlaakso, Päijät-Häme, Etelä-Karjala, Ahvenanmaa
050 523 2213
arja.fodstad@tiera.fi
Jukka Markkanen
Jukka Markkanen
Asiakkuusjohtaja, Pohjois-Savo, Etelä-Savo, Keski-Suomi, Pirkanmaa, Pohjois-Karjala
0405749044
jukka.markkanen@tiera.fi
Timo Heiniö
Timo Heiniö
Myyntipäällikkö, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Satakunta, Pohjanmaa
040 415 4789
timo.heinio@tiera.fi
Timo Similä
Timo Similä
Myyntipäällikkö, Lappi, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu, Keski-Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa
040 168 6442
timo.simila@tiera.fi
Sanna Virtanen
Sanna Virtanen
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
Perhevapaalla
sanna.virtanen@tiera.fi

Palvelut ja liiketoiminnot

Kati Penttilä-Kokko
Kati Penttilä-Kokko
Liiketoimintapäällikkö, Hyvinvointi sekä Varhaiskasvatus- ja Opetuspalvelut (Digiratkaisut)
040 689 6088
kati.penttila-kokko@tiera.fi
Vesa Heinälä
Vesa Heinälä
Liiketoimintajohtaja, Johtaminen ja hallinto (Digiratkaisut)
040 587 4314
vesa.heinala@tiera.fi
Sari Koljonen
Sari Koljonen
Kehitysjohtaja, Uusien ratkaisujen kehittäminen (Digiratkaisut)
040 556 8201
sari.koljonen@tiera.fi
Tuija Manninen
Tuija Manninen
Liiketoimintapäällikkö, Verkkokauppa (ICT-palvelut)
044 040 4217
tuija.manninen@tiera.fi
Jyri Lehtonen
Jyri Lehtonen
Liiketoimintajohtaja, ICT-ulkoistuspalvelut (ICT-palvelut)
044 907 2464
jyri.lehtonen@tiera.fi
Kai Pousi
Kai Pousi
Liiketoimintapäällikkö, Tiera Infraratkaisut (ICT-palvelut)
040 585 5400
kai.pousi@tiera.fi

Johtoryhmä

Jyrki Halttunen
Jyrki Halttunen
Toimitusjohtaja
045 888 7220
Sakari Luotonen
Sakari Luotonen
Varatoimitusjohtaja, vastuualue: ICT-palvelut, yritysjärjestelyt
050 584 2174
sakari.luotonen@tiera.fi
Kari Hyvönen
Kari Hyvönen
Johtaja, Asiakkuudet
040 5291528
kari.hyvonen@tiera.fi
Pauli Päivärinta
Pauli Päivärinta
Johtaja, Digiratkaisut
040 7591 366
pauli.paivarinta@tiera.fi
Arto Vainiomäki
Arto Vainiomäki
Talous- ja henkilöstöjohtaja
040 557 4842
arto.vainiomaki@tiera.fi

Hallinto

Anu Lamberg
Anu Lamberg
Johdon assistentti
040 136 1730
anu.lamberg@tiera.fi
Jarkko Sanisalo
Jarkko Sanisalo
Henkilöstöpäällikkö
040 674 3467
jarkko.sanisalo@tiera.fi

Kuntien Tiera Oy:n toimipisteet

Helsinki
Tammasaarenkatu 1
00180 Helsinki
(HTC Helsinki Nina, 4. krs)

Kuusamo
Keskuskuja 6
93600 Kuusamo

Länsi-Uusimaa
Asemantie 30
03100 Nummela

Mikkeli
Jääkärinkatu 33
50130 Mikkeli

Turku
Tykistökatu 4 A
20520 Turku

Tuen yhteystiedot

Edustore-hankintakanava
tuki.edustore@tiera.fi
Puh. 010 583 5560

Edison-oppimisalusta
tuki.edison@tiera.fi
Puh. 010 281 8008

Tilaa uutiskirje